American Tribal Style®

Historia

Jeśli spodziewacie się znaleźć tu daty, wykresy i drzewa genealogiczne tribalu, to srogo się zawiedziecie. Jest sporo miejsc, w których można poznać suchą historię ATS®-u. Tutaj opowiem wam o tym, że czasem złe doświadczenia mogą się przerodzić w coś dobrego, a całkiem prywatna historia walki z własnymi problemami może stać się inspiracją dla innych i przerodzić w naprawdę wielkie przedsięwzięcie. Wszystko bowiem zaczęło się od zawiedzionego zaufania. Czytaj dalej »

Opis tańca

American Tribal Style® Belly Dance to współczesna adaptacja folklorystycznych tańców kultur, które niegdyś znalazły się na trasie historycznej wędrówki Romów z Indii, przez Bliski Wschód, Bałkany, Hiszpanię po Afrykę Północną. Znajdziemy więc w nim zarówno elementy tańców ghawazee z Górnego Egiptu, jak i nawiązania do flamenco, czy indyjskiego kathaku lub odissi. ATS® wyróżnia to, że polega na grupowej improwizacji. Czytaj dalej »

Kostiumy

ATS®-owy kostium jest niezwykle bogaty, wieloelementowy i barwny. Inspiruje go autentyczna “moda etniczna”, czyli to, w co stroją się przedstawicielki mniej lub bardziej prymitywnych plemion z całego świata, z naciskiem na plemiona północnoafrykańskie (m.in. Beduini, Tuaregowie, plemiona z rejonu Maroka, plemię Ouled Nail, egipscy Ghawazee), z rejonu Indii (Radżastan), Azji Środkowej (Turkmenistan, Mongolia, Chiny – zwłaszcza plemię Miao, Afganistan – nomadowie Kuchi). Czytaj dalej »

Muzyka

Muzyka wykorzystywana w ATS®-ie opiera się zwykle na tradycyjnych rytmach egipskich, bardzo często są to nagrania egipskiej muzyki folklorystycznej lub stylizowane utwory współczesne (np. autorstwa zespołu Helm, blisko współpracującego z FatChanceBellyDance®). Zespoły ATS®-owe bardzo chętnie tańczą również do muzyki granej na żywo. Czytaj dalej »