Barbara Karlik

Barbara_KarlikZ zawodu harfiarka, karierę taneczną zaczęłam skacząc do rytmu reeli i jigów w poznańskim zespole tańca irlandzkiego Celtica. Taniec brzucha fascynował mnie od zawsze, pamiętam oglądanie animowanych gifów i czytanie grup dyskusyjnych, które wreszcie zaprowadziło mnie do nagrań z występów scenicznych Rachel Brice. Jej niezwykły strój i styl zahipnotyzowały mnie, więc wiedziałam, że jeśli taniec brzucha – to tylko tribal.

W 2008 wyprowadziłam się nad morze żegnając się z Celticą i rozpoczynając nową taneczną przygodę. Zaczynałam na zajęciach z tribalu u Anny Jeż, potem zaś sypnęły się warsztaty – z Ariellah, Samanthą Emmanuel, Morganą, Yolandą, Anną Redlin i Beatą Moryl. Gdy zabrakło zajęć z tribalu szlifowałam technikę na zajęciach z klasycznego raqs sharqui u Marty Nowickiej, nie zważając na protesty mojej czarnej duszy ;).

ATS był miłością od pierwszego zatańczenia. Energia tańca w kręgu, zmiany liderek, silne osobowości i pasja sprawiły, że narodziło się pierwsze plemię – nadmorska Mandragora. Teraz, gdy wróciłam do Poznania z radością i dumą powitałam możliwość tańczenia w Ouled Nail.

Poza tribalem i irlandzkimi wybrykami mam jeszcze jedną taneczną miłość – tango argentyńskie. Ćwiczę także pole dance. Prywatnie lubię fantastykę i gry RPG, piszę piosenki i głaszczę trzy wiecznie głodne koty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *