Gata Kinga Kowalewska

gataJako dziecko marzyłam o balecie klasycznym, czytając do poduszki Waganową. Jako nastolatka i studentka tańczyłam w zespołach tańca nowoczesnego (co w tamtym czasie było nadzwyczaj pojemnym terminem). W wieku hmm… dojrzałym zainteresowałam się tańcem orientalnym, jednak szybko zdradziłam go na rzecz tribalu, który uznałam za bardziej pasujący do mojego temperamentu (a poza tym mający ładniejsze kostiumy…). Z okresu „bellydance’owego” została mi miłość do szeroko rozumianego folkloru orientalnego.

Tribalu i ATS uczyłam się w Gdańsku u Faridy (Ani Jeż), a następnie w Poznaniu u Izy Łogonowicz oraz u Beaty i Agaty – moich przyszłych trajbowych koleżanek. Udało mi się też wziąć udział w warsztatach takich tribalowych bogiń, jak Rachel Brice, Samantha Emanuel, Ariellah, Yolanda. Dołączenie do Ouled Nail to dla mnie zwieńczenie pewnego etapu tanecznej drogi i jednocześnie początek kolejnego, jeszcze bardziej fascynującego.

Z wykształcenia jestem filologiem rusycystą z zadawnionymi ambicjami do zostania tłumaczem literatury. Namiętnie kocham koty (własne i cudze), amatorsko uprawiam fotografię ze szczególnym uwzględnieniem planespottingu oraz pochłaniam ogromne ilości literatury fantastycznej.